Jak otworzyć placówkę banku krok po kroku?

franczyzabankowaPlacówka banku funkcjonuje w przeważającej ilości przypadków dokładnie w ten sam sposób, jak placówka własna banku. Partnerem banku może w praktyce zostać każdy, kto ma do tego odpowiednie umiejętności chęć prowadzenia własnej działalności gospodarczej.Zobacz jak otworzyć taką placówkę krok po kroku.

Własna placówka bankowa krok po kroku

Część banków posiadających własne systemy franczyzowe wymaga od swoich partnerów wykształcenia kierunkowego, a inne banki nie stawiają takich ograniczeń przed franczyzobiorcami czy potencjalnymi agentami bankowymi. Nie ma to dla nich większego znaczenia.

Za przykład weźmy Polbank i Eurobank. W pierwszym przypadku osoba, która chce rozpocząć współpracę z bankiem na zasadach franczyzy musi spełnić wiele warunków formalnych i osobowych, aby zawiązać umowę z bankiem. Musi ona między innymi przedstawić w banku dokumenty, które potwierdzałyby jej doświadczenie w prowadzeniu biznesu. Musi mieć korzystną historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej oraz przedstawić przedstawicielom banku zaświadczenie o niekaralności. Polbank wymaga, aby osoba będąca franczyzobiorcą miała solidne przygotowanie do prowadzenia placówki partnerskiej. Najlepiej, aby posiadała ona doświadczenie w pracy w branży finansowej, albo jeszcze lepiej – legitymowała się wykształceniem kierunkowym w tym zakresie. Dla Polbanku partnerami w systemach franczyzowych zostają wyłącznie te osoby, które mają doświadczenie w branży finansowej oraz tzw. prosprzedażowe podejście do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dodatkowo, mile widziane jest doświadczenie w zarządzaniu kadrami. To właściciel placówki partnerskiej ma za zadanie wybrać kandydatów na stanowiska pracy w placówce, a bank je tylko zatwierdza lub odrzuca.

Oczywiście, doświadczenie w prowadzeniu banku przy zakładaniu placówki partnerskiej nie jest konieczne. Wszystkiego partner może się nauczyć w trakcie szkoleń organizowanych przez Polbank.

Jak otworzyć placówkę EuroBanku krok po kroku?

Z drugiej strony, w Eurobanku na umowę franczyzową może zdecydować się każdy. Nie trzeba przy tym posiadać ani wykształcenia, ani doświadczenia w branży finansowej. Jeśli tylko mamy odpowiedni kapitał na otwarcie placówki partnerskiej Eurobanku i jej wyposażenie, to nic nie stoi na przeszkodzie by ją otworzyć. Przedsiębiorca nawet z zupełnie innej branży, albo też młoda osoba nie prowadząca dotychczas własnego biznesu, może zawiązać umowę franczyzową z Eurobankiem i stworzyć placówkę partnerską. Tacy przedsiębiorcy mogą nauczyć się krok po kroku wszystkiego o prowadzeniu placówki bankowej ze szkoleń organizowanych przez Eurobank. Bankowi zależy na tym, aby finalnie właściciel placówki był w pełni przygotowany do jej prowadzenia, nawet jeśli wcześniej nie miał o tym, kolokwialnie rzecz ujmując, zielonego pojęcia.

Jak widać, zależy od banku, czy osoba niezwiązana z branżą finansową będzie mogła prowadzić placówkę bankową w systemie franczyzowym, czy też nie. Bywa, że placówkę banku może śmiało otworzyć osoba bez doświadczenia w usługach finansowych, a innym razem owe doświadczenie będzie bezwzględnie wymagane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *